Andrea Kropáčová

Image

Andrea Kropáčová se oblasti bezpečnosti věnuje od roku 2003, kdy vybudovala bezpečnostní tým CESNET-CERTS, první CSIRT tým, který byl v České republice etablován a uznán světovou bezpečnostní infrastrukturou (2004).

Tyto zkušenosti využila při budování bezpečnostního týmu CSIRT.CZ v rámci plnění projektu financovaného Ministerstvem vnitra "Problematika kybernetických hrozeb z hlediska bezpečnostních zájmů České republiky", který od roku 2011 plní roli Národního CSIRT týmu České republiky a je provozován sdružením CZ.NIC, pro které Andrea v letech 2011 až 2015 pracovala v roli representativa Národního CSIRT.

V letech 2011 až 2014 vybudovala v CESNET se svým týmem Forenzní laboratoř (FLAB), která je expertní bezpečnostní jednotkou sdružení CESNET, stála u zrodu několika SW projektů řešených sdružení a byla
řešitelem několika (mezi)národních projektů zaměřených na kyberbezpečnost.

V současné době se věnuje rozvoji bezpečnostních služeb a bezpečnostní strategii e-infrastruktury CESNET, od roku 2018 plní roli Manažera kybernetické bezpečnosti a reprezentuje sdružení CESNET v národních i mezinárodních bezpečnostních infrastrukturách. Získané vědomosti a zkušenosti využívá pro osvětovou a vzdělávací činnost.

 


Vytisknout