Adam Kučínský

Image

Zkušenosti z kybernetických útoků na sektor zdravotnictví

Sektor zdravotnictví zejména s ohledem na pandemii covid zažil náročný rok. Několika nemocnicím v České republice se v tomto sektoru se nevyhnuly ani úspěšné kybernetické útoky. Prezentace poskytne přehled některých událostí uplynulého roku v této oblasti a přiblíží činnosti NÚKIB v případě kybernetického útoku. Příspěvek poskytne také doporučení ke zvýšení kybernetické bezpečnosti zdravotnických zařízení a přiblíží plánované kroky NÚKIB směřující ke zvýšení kybernetické bezpečnosti u nemocnic.

Příspěvek nabídne:

  • Přehled některých událostí a incidentů ve zdravotnickém sektoru v tomto roce
  • Činnosti a postavení NÚKIB v případě kybernetického útoku
  • Nejčastější cesty útočníka
  • Co je často špatně
  • Doporučení k zabezpečení
  • Kroky NÚKIB ke zvýšení kybernetické bezpečnosti zdravotnického sektoru

 

Adam Kučínský, ředitel odboru regulace, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Zabývá se zejména řízením bezpečností informací, krizovým řízením a problematikou ochrany klíčových informačních a komunikačních systémů státu.

Jako ředitel odboru regulace na Národním úřadě pro kybernetickou a informační bezpečnost vede tým specialistů, jejichž hlavní činností je implementace a dohled nad zákonem o kybernetické bezpečnosti, nastavení regulatorních požadavků a příprava legislativy a bezpečnostních standardů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Vedle toho již několik let spolupracuje jako externí lektor s vysokými školami a dalšími vzdělávacími institucemi a o problematice kybernetické bezpečnosti přednáším také na odborných konferencích.


Vytisknout