Image

VI. ročník Síně slávy Cybersecurity se konal již tradičně pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana Miloše Vystrčila a za rok 2023 byl do ní uveden
RADIM POLČÁK

 

prof. JUDr. Radim Polčák, Ph.D. je od roku 2019 prorektorem pro rozvoj, legislativu a informační technologie na Masarykově univerzitě v Brně, vede také Ústav práva a technologií Právnické fakulty MU. Loni byl jmenován do Legislativní rady vlády a do poradního sboru místopředsedy vlády ČR pro digitalizaci Ivana Bartoše. Stal se také českým zástupcem v organizaci Globální partnerství pro umělou inteligenci (GPAI).

Komise CHF – Cybersecurity Hall of Fame ocenila jeho dlouhodobé působení v oblasti kybernetické bezpečnosti a jejího ukotvení v legislativě ČR i na mezinárodní úrovni.

Předání VI. ročníku SÍNĚ SLÁVY CYBERSECURITY proběhlo při příležitosti konání XXIV. ročníku mezinárodní konference IS2 ve Šternberském paláci na Hradčanech. Cenu předal zástupce hlavního partnera CHF společnosti CETIN, člen představenstva pan Michal Frankl.

Z důvodu zahraniční cesty Radima Polčáka ocenění v Praze převzali jeho manželka a syn. Prorektor zaslal na slavnostní vyhlášení zdravici formou krátkého odlehčeného videa, ve kterém okomentoval svou nepřítomnost a promluvil o oboru, kterému se věnuje již 20 let.

Komise CHF poděkovala za dlouhodobý a pozitivní přínos na poli kyberbezpečnosti také pánům Aleši Špidlovi, Miroslavu Feixovi a Janu Kolouchovi.

V Síni slávy Cybersecurity jsou uvedeny již tyto osobnosti Jaroslav Šmíd, Ondřej Filip, Dušan Navrátil, Andrea Kropáčová a Jan Beroun.

Slavnostního uvedení do Síně slávy Cybersecurity se zúčastnili a gratulace připojili Ivan Bartoš, místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj, Karel Řehka, náčelník Generálního štábu Armády ČR, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Věra Kovářová, poslankyně PSP ČR Zuzana Ožanová, Lukáš Kintr, ředitel NÚKIB, Jan Beroun, ředitel Vojenského zpravodajství a další významné osobnosti.