Image

Do Síně slávy Cybersecurity byl uveden za rok 2019
ONDŘEJ FILIP

 

Ondřej Filip působí od roku 2004 jako výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Mimo CZ.NIC působí jako předseda představenstva sdružení NIX.CZ a evropské asociace propojovacích uzlů Euro-IX (European Internet Exchange Association), člen představenstva mezinárodních sdružení RIPE NCC a IX-F (Internet eXchange Federation).

Dále je členem Poradního výboru pro bezpečnost a stabilitu (SSAC) organizace ICANN. V minulosti byl členem Multistakeholder Advisory Group, poradního orgánem generálního tajemníka OSN pro Internet Governance Forum, a též působil jako předseda představenstva DNS OARC (The Domain Name System Operations Analysis and Research Center).

Úryvek z DCM: "Největší slabinu kybernetické bezpečnosti pořád vidím ve vzdělávání uživatelů. (...) V tomto je nutné přidat a věnovat se všem věkovým skupinám."

https://dsm.tate.cz/cs/2021/dsm-2-2021/zdarma-2-2021/sin-slavy-cybersecurity-pokracovani

Předání II. ročníku SÍNĚ SLÁVY CYBERSECURITY proběhlo při příležitosti konání IS2 2019 v Karolinu. Cenu předal předseda představenstva společnosti CETIN pan Juraj Šedivý.