Způsob řízení bezpečnosti v OT prostředí nadnárodní společnosti
Přednášející IS2 2026
Pavel Řezníček
Prezentace nabízí vhled do reálné praxe řízení bezpečnosti v komplexním OT prostředí společnosti Model Group, což účastníkům umožní pochopit specifika ochrany kritických provozů citlivých na výpadky. Hlavním tématem je sdílení ověřených postupů, jak efektivně provést inventuru a nastavit nová pravidla v prostředí s vysokým technologickým dluhem, aniž by došlo k ohrožení výroby. Posluchači získají praktický návod na prioritizaci opatření a jak skrze proaktivní analýzu dat předcházet nechtěným odstávkám, což má přímý pozitivní dopad na finanční stabilitu a reputaci firmy.
Kromě technických aspektů se přednáška zaměřuje na strategické ukotvení OT bezpečnosti v rámci organizace, což manažerům usnadní integraci těchto procesů do celkového systému řízení rizik (ISMS) a splnění legislativních požadavků. Účastníci si odnesou konkrétní doporučení pro řízení dodavatelského řetězce, nastavení jasných kompetencí mezi IT a provozními odděleními a tipy na efektivní komunikaci napříč firmou. Hlavním cílem je zajištění kontinuity provozu a vybudování kultury kybernetické ostražitosti, která je pro moderní průmyslový podnik nezbytná.

Pavel Řezníček
Model Group
CISO ve společnosti Model Group odpovědný za informační bezpečnost v 15 výrobních závodech po Evropě. Za svou kariéru prošel postupně pozicemi jako Delivery Manager pro systémového integrátora ICZ a.s., Channel Manager pro výrobce bezpečnostních technologií Check Point a v několika rolích i na straně koncového zákazníka.
Specializuje se na velké transformační projekty v oblastech infrastruktury a informačníbezpečnosti, kde je potřeba vytvořit a odladit technickou i procesní část celého ekosystému, a to zejména v segmentech výroby a zdravotnictví. Své technické základy položil na správě a designu infrastrukturních řešeních, což vyústilo v získání certifikace CCIE Security.
