Jeffrey Bardin

Image

Kybernetické milice

Co byste dělali, kdyby jiná země bez provokace napadla tu vaši? Odpověděli byste na výzvu k obraně své země? Jakým způsobem byste mohli podpořit potřeby vašeho národa? Je to legální snaha? Vzhledem k nezákonné invazi Ruska zveřejnila IT armáda Ukrajiny výzvu všem, kteří se chtějí zapojit do útočných a obranných kybernetických operací. Měla by vaše země vytvořit kybernetickou domobranu nebo kybernetické občanské vojáky jako běžnou součást organizace pro podporu kybernetické bezpečnosti? Měli byste vytvořit kybernetické sousedské hlídky, které by v případě války byly schopny informovat o místních aktivitách prostřednictvím internetu?  V městských oblastech může být lepší začít organizováním "sousedských sdružení" a pak členy postupně vzdělávat až do přeměny na funkční jednotku domobrany. Bude to fungovat i v případě kybernetických milicí? Přednáška otevře diskusi a popíše přístup, jak je možné budovat kybernetické milice.


Jeff Bardin

Expert na výzkum boje proti desinformacím prostřednictvím automatické detekce dezinformačního obsahu nám vysvětlí koncept automatických auditů. Použije přípradovou studii "loutkařství"...působí jako hlavní zpravodajský důstojník pro Treadstone71, jež má klienty na 4 kontinentech. V roce 2007 Jeff obdržel cenu „RSA Conference award for Excellence in the Field of Security Practices“ a v témže roce jeho tým získal ocenění „SC Magazine Award – Best Security Team“. Jeff zastává či zastával pozice v představenstvech Board of Boston Infragard, Content Raven, Journal of Law and Cyber Warfare, a Wisegate a patří mezi zakládající členy Security Alliance. Jeff sloužil jako kryptologický lingvista pro US Air Force a jako obrněný důstojník pro Národní gardu USA.

Pan Bardin má rozsáhlé zkušenosti z životního cyklu kyber-bezpečnostního zpravodajství, vytváření a zavádění kyber-zpravodajských programů, výběru a vybudování TIPu (Threat Intelligence Platform), cíleného výzkumu a podpory, analýz a služeb (kyber) kontra-rozvědných činností, přípravy podvodných (maskovacích) aktivit a kyber-bezpečnostních činností. Vyučuje budoucí experty v oborech Kybernetické zpravodajství a Obranné kybernetické zpravodajství (Anonymity, Cyber Personas, Collection management, Clandestine Cyber HUMINT, Socio-Cultural Aspects of Intelligence, Critical Thinking, Cognitive Bias, Methods and Types of Analysis, Mitre ATT&CK, Structured Analytic Techniques, Analytic Writing, Briefings, and Dissemination), sběr a analýza informací z otevřených zdrojů, strategické zpravodajství, operační/taktické/technické zpravodajství a metody pro odhalování manipulací médií.

Má titul BA v oboru Speciálních studií (Blízký východ a Arabské jazyky) na Trinity College a dosáhl postgraduálního titulu MS v Information Assurance na Norwich University. Na Middlebury College Language School absolvoval další tréninky zaměřené na analýzy jazyků a strávil také více jak 2 roky studiem Ruské historie, literatury, politického systému a jazyka. Pan Bardin žil dlouhodobě v oblasti středomoří, v Saudské Arábii a ve Spojených Arabských Emirátech. Působil jako mimořádný instruktor v postgraduálních programech zaměřených na kyber zpravodajství, kyber kontra-rozvědku, kybernetickou kriminalitu a kyber-terorizmus na Utica College. Pan Bardin se objevil na CNN, CBC News Live, BBC Radio, i24News, BBN a dalších a přispíval do Business Insideru. V roce 2010 publikoval The Illusion of Due Diligence a byl spoluautorem publikací Computer and Information Security Handbook, Understanding Computers, Middle Eastern, Cyber Warfare Doctrine a publikoval články pro časopisy jako je The Intelligencer, CSO a SC Magazine.


Vytisknout