Bill Hagestad

Image

Využití počítačů jako strategického zbraňového systému v Číně 

Během přednášky "Využití počítačů v Číně jako strategického zbraňového systému" se účastníci z první ruky dozvědí od jediného člověka ze Západu, který se setkal s autory knihy "Unrestricted Warfare", generálporučíkem Qiao Liangem a Wang Xiao Suiem z Lidové osvobozenecké armády (PLA), o kulturních, diplomatických, zpravodajských, ekonomických a vojenských motivacích, které stojí za čínskými iniciativami v oblasti kybernetické války. Přednášející je hostujícím vzájemným vojenským vědcem z vojenského think tanku číslo jedna v PLA, a proto je vyprávění této prezentace autentické, aktuální a pro účastníky akční, pokud jde o čínské využívání počítačů jako strategického zbraňového systému.


Bill Hagestad 

Podplukovník USMC (ve výslužbě) Bill Hagestad, zkušený důstojník v oblasti mezinárodní kybernetické války. Specializuje se na obranné i útočné kybernetické operace. Vyučuje kybernetické zpravodajství a ochranu kritické infrastruktury v jednom z kybernetických center excelence Národních bezpečnostních agentur. 

 Je mezinárodně registrovaným white hat hackerem a také mezinárodně uznávanou & respektovanou autoritou v oblasti využívání počítačových a informačních síťových systémů Čínskou lidovou republikou jako zbraně. Na mezinárodní úrovni přednáší na téma čínské hegemonie v informačním věku.  

 V roce 2012 debutovala Billova první kniha "21stCentury Chinese Cyber Warfare". V roce 2013 vydal další zásadní dílo o kybernetických aktivitách Čínské lidové republiky "Operace Říše středu: Čínské využívání počítačů a sítí jako zbraňového systému". V roce 2014 Bill rovněž publikoval jak "Chinese Information Warfare Doctrine Development 1994 - 2014"; tak "China's Plans for Winning Information Confrontation: Důležité články o čínské informační válce - Informační konfrontace".  

 V srpnu 2015 vydal Bill knihu "Chinese Cyber Crime", která je pohledem do čínského hackerského podsvětí, a v únoru 2016 její 2. vydání. Podplukovník Hagestad poskytuje aktuální hodnocení kybernetických hrozeb mezinárodním obranným, zpravodajským a donucovacím složkám. Na domácí i mezinárodní úrovni přednáší o strategických hrozbách pro informační bezpečnost Čínská kybernetická hrozba. V roce 2020 vyšlo 2. vydání knihy Čínské využívání počítačových systémů jako strategické zbraně. 

Billovo vzdělání zahrnuje bakalářský titul v mandarínské čínštině s menším zaměřením na klasickou čínštinu a moderní japonštinu na Minnesotské univerzitě. V roce 2002 získal titul Master of Science v oboru vojenské strategie na US Marine Corps Command & Staff College. Je držitelem titulu Master of Science in Security Technologies z College of Science & Engineering, University of Minnesota a titulu Master of Science in the Management of Technology z Technological Leadership Institute, University of Minnesota. 

Bill je také autorem knihy "21st Century Chinese Cyber Warfare", ISBN 978-1849283342, která vyšla v letech 2012 a 2013: "Operation Middle Kingdom, China's Use of Computers & Networks as a Weapon System" ISBN: 978-1482577105 a "Chinese Cyber Crime 2016", 2. vydání ISBN: 978-1523816552.  

LinkedIn : https://www.linkedin.com/in/reddragon1949/, Twitter: @RedDragon1949   


Vytisknout